Що означає ім'я Олівія

Що означає ім’я Олівія: походження, характеристика та значення імені

Стародавнє ім’я Олівія досить рідко зустрічається в Україні. Воно, як і будь-яке інше ім’я, дарує своїй власниці різні якості і риси характеру — хороші і погані. Щоб дізнатися, як ім’я Олівія впливає на долю своєї носительки, потрібно визначити його походження та значення, провести політерний розбір і описати езотеричні відповідності. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Олівія.

Що означає ім’я Олівія

Ім’я Олівія має давнє латинське походження. Воно означає «олива», «оливкове дерево». Жителі стародавньої Еллади високо цінували красу і свіжість оливкового дерева. Існує міф, згідно з яким оливкове дерево древнім грекам піднесла в дар богиня Афіна Паллада.

Форми імені

Ім’я Олівія можна скорочувати так:

 • Олів;
 • Лів;
 • Оля;
 • Лея.

Родинні імена

У Олівії є тільки одне родинне ім’я — Олів. Це чоловіче ім’я часто зустрічається в Італії, а ось в англомовних країнах воно набуває форму Олівер.

Церковне ім’я

Імені Олівія немає в православних святцях, тому при хрещенні в православній церкві Олівія отримує ім’я Ольга. У цьому випадку її святою покровителькою буде княгиня Ольга.

У католицькій традиції Олівії протегує свята Олівія Палермская. При хрещенні в католицькій вірі Олівія не змінює своє ім’я.

Іменин Олівія не святкує.

Транслітерація

При оформленні закордонного паспорта, заявки на випуск банківської картки, а також при замовленні товарів з-за кордону необхідно записувати ім’я латинськими буквами. Існують чітко визначені правила транслітерації, згідно з якими ім’я Олівія записується на латиниці так: OLIVIYA.

Таблиця: ім’я Олівія на інших мовах

Англійська Olive, Olivia Олів, Олівія
Німецька Olivia Олівіа
Іспанська Olivia Олівіа
Японська オリビア Орібіа
Корейська 올리비아 Оллібіа
Китайська 奥利维亚 Олівейа
Італійська Olivia Олівіа
Французька Olive Олів
Шведська Olivia Олівія
Румунська Olivia Олівія

Поєднуються по батькові

З ім’ям Олівія красиво поєднуються такі по батькові:

 • Едуардівна;
 • Олексіївна;
 • Антонівна;
 • Сергіївна;
 • Олегівна.

Вплив і значення імені Олівія

Сучасна наука багато уваги приділяє цікавим феноменам. Одним з таких незвичайних явищ, які викликають питання у вчених, є вплив імені на характер і долю людини. Стверджувати, що ім’я не має відношення до формування особистості, неможливо – сьогодні навіть самі скептичні люди можуть відзначити, що їх знайомі з однаковими іменами володіють подібними рисами характеру. Вивченням імен власних займаються дві науки-антропоніміка і ономастика.

Зараз в антропоніміці та ономастиці існує велика кількість теорій, які так чи інакше пояснюють цей феномен. Більшість з них так чи інакше пов’язані зі здатністю людського мозку створювати асоціативні ряди — пов’язувати знайомі поняття, які в чомусь схожі, і переносити якості одного об’єкта на інший. Приблизно те ж саме відбувається і з іменами людей. Коли ми чуємо ім’я, яке нагадує нам якесь знайоме слово, ми несвідомо переносимо частину знань про знайомий предмет на незнайому людину. Наприклад, ім’я Олівія може викликати асоціації з оливками, а далі по ланцюжку – з давньою Грецією. Людина, не знайома з Олівією, по її імені може уявити собі дівчину з класичною елліністичною зовнішністю.

Олівія в дитинстві

Олівія-чесна і сумлінна дитина. Вона з тих дітей, яким простіше зізнатися батькам, що вони щось зламали, ніж намагатися приховати свій проступок. Вона улюблена родичами і вчителями за поступливий характер, допитливість, старанність. З іншими дітьми Олівія спілкується мало, її найкращі друзі — батьки і книги.

У школі Олівія відчуває себе в своїй тарілці. Чіткий розклад, нагороди за старанність, нові знання — все це їй по душі. Олівія старанно вчить уроки і виконує завдання, нерідко закінчує школу із золотою медаллю. Вчителі ставлять її в приклад іншим хлопцям. Однокласники Олівію не дражнять, але і не звуть грати — дівчинка занадто серйозна і спокійна для більшості дитячих забав.

У підлітковому віці Олівія продовжує радувати батьків прекрасною успішністю і допомогою по дому, проте може замкнутися в собі через відсутність друзів. У цей час для неї важливо знайти друга або подругу, з яким вона може відволіктися від навчання і домашньої роботи.

Здоров’я

Олівія нерідко страждає від серцево-судинних захворювань. У неї слабкий імунітет, і вона часто застуджується або заражається грипом і ГРВІ.

Таланти і здібності

Завдяки своїй старанності і завзятості Олівія може освоїти практично будь-який навик, будь то гра на скрипці або конструювання роботів. Втім, таланти Олівії лежать в галузі гуманітарних наук. З неї виходить чудовий мистецтвознавець, вона чудово розбирається в літературі і легко розучує нові мови. Їй підійдуть такі професії, як:

 • лінгвіст;
 • бібліотекар;
 • викладач;
 • перекладач;
 • журналіст.

Відносини і шлюб

У романтичних стосунках у Олівії, як правило, немає достатнього досвіду до повноліття. У підлітковому віці її більше цікавлять книги, ніж романи і дискотеки, тому в свідомий вік вона вступає без жодного досвіду за плечима. Вона уявляє собі залицяння і вибір супутника життя, виходячи з прочитаних книг, тому досить старомодна в пошуку кавалера. Олівію легко збентежити незручними або занадто нахабними заграваннями. У неї досить високі вимоги до партнера, тому заміж вона виходить, як правило, пізно.

Ця дівчина дуже наївна-хитрий юнак може спокусити її красивими словами і обіцянками вічної любові, від чого Олівія легко розтане. Якщо Олівії не пощастить і її перші стосунки виявляться невдалими, вона може втратити віру в любов і назавжди замкнутися в собі. Олівія ревнива і важко переживає зраду.

Таблиця: сумісність з іншими іменами

Олександр Щирість почуттів Олександра не викличе у Олівії сумнівів. Можливі довгі стосунки і щасливий шлюб.
Олексій Спокійний і прагматичний Олексій не зможе зачарувати Олівію, залишившись для неї другом.
Андрій Поривсістий і ревнивий Андрій нагадає Олівії героя любовної прози. Вона з радістю прийме його залицяння і приміряє на себе роль недоступної панянки. Гарний роман гарантований, але міцний союз навряд чи вийде.
Борис Певна революційність поглядів Бориса може відлякати боязку Олівію, але при схожих інтересах пара може зацікавитися один одним. Олівія може стати вірною бойовою подругою цього юнака, і тоді можлива сильна прихильність, що переростає в любов.
Владислав Владислав – досить приземлений хлопець, рідко думає про високі почуття. Олівія не зможе пробудити його серце, тому довгі стосунки неможливі.
Дмитро Дмитро, як правило, не може тривалий час перебувати у відносинах з однією і тією ж дівчиною, а захоплена і наївна Олівія швидко йому набридне. Олівії слід уникати романів з цією молодою людиною, щоб не розчаруватися в коханні.
Євген Мінливість Євгена зацікавить Олівію. Вона, як справжня любителька літератури, обожнює складних персонажів з темною стороною, тому періодична похмурість Євгена здасться їй інтригуючою. Втім, сам Євген навряд чи зверне свою увагу на Олівію — дівчина дуже замкнута і нетовариська.
Кирило З Кирилом у Олівії можуть скластися відмінні дружні відносини. І юнак, і дівчина не відрізняються балакучістю, однак загальні інтереси змусять їх захоплено розмовляти добу безперервно.
Сергій Якщо Олівія познайомилася з Сергієм задовго до початку його залицянь, то вона поінформована про його нестабільності — романтичні жести Сергія будуть відкинуті.
Федір І Федір, і Олівія не володіють достатнім досвідом в плані романтичних відносин, і жоден з них не захоче робити перший крок.
Ян Олівії навряд чи сподобається компанійський і активний Ян, а його, в свою чергу, не зацікавить мовчазна любителька книг, що живе у власному світі.

Гороскоп імені Олівія

Олівія—Овен досить комунікабельна, легко йде на контакт з новими людьми, але насправді не дуже любить залишати свій затишний світ та спілкуватися з оточуючими. Вона не відмовляється від запрошень на галасливі вечірки, але тільки зі страху втратити прихильність інших людей.

Сильні сторони — розвинена комунікабельність, вміння розуміти чужі потреби.

Слабкі сторони-недолік здорового егоїзму, часте придушення власних інтересів.

Олівія під знаком Тельця — довірлива, м’яка і поступлива. Вона подобається більшості оточуючих за свою милу поведінку, послух і невміння конфліктувати, проте ці якості нерідко призводять до того, що Олівією просто починають користуватися. Вона часто замикається в собі і живе в світі мрій.

Сильні сторони — співчуття, творче мислення.

Слабкі сторони — невміння відстоювати свої інтереси і особистий простір.

Олівія–Близнюки — це приємна в спілкуванні і привітна дівчина, яка, втім, не любить розкривати свою душу оточуючим. Вона розумна, вміє спілкуватися з різними людьми і рідко дає себе в образу, але дуже рідко заводить дружбу.

Сильні сторони — гострий розум, нетривіальне мислення.

Слабкі сторони — нещирість, замкнутість.

Олівія під знаком Раку або дивиться на світ через рожеві окуляри і все ідеалізує, або бачить тільки погане. І в тому, і в іншому випадку вона сильно страждає через свою нездатність бачити речі такими, які вони є. Олівія-оптимістка неодноразово розчарується в людях, повіривши в їх кращі якості. Олівія-песимістка, навпаки, сховається від навколишнього світу і буде мріяти, щоб її просто не чіпали.

Сильні сторони — розвинена уява, вміння мріяти, щирість почуттів.

Слабкі сторони — витання в хмарах, відсутність раціонального мислення.

Олівія, яка народилася під знаком Лева, прагне у всьому бути кращою — і завдяки старанності нерідко домагається свого. Правда, до оточуючих вона пред’являє такі ж високі вимоги. Вона часто зневажає людей за слабкість, невміння домагатися цілей, непосидючість або відсутність здібностей в тій чи іншій сфері.

Сильні сторони — старанність, амбітність, цілеспрямованість.

Слабкі сторони — відсутність емпатії, співчуття.

Олівія, яка народилася під знаком Діви, цінує акуратність і охайність. Їй комфортно жити за встановленим нею самою розпорядку, але вона, на відміну від Олівії-Лева, не вимагає від оточуючих такого ж суворого режиму. Вона схильна вірити забобонам і чуткам, тому їй часто складно скласти об’єктивну думку про ту чи іншу людину.

Сильні сторони-дисциплінованість, впорядкованість, вміння розставляти пріоритети.

Слабкі сторони-недолік критичного мислення.

Олівія, яка народилася під знаком Терезів – домосідка і тихоня. Вона любить проводити вихідні не з гучними друзями, а вдома, затишно влаштувавшись під пледом з улюбленою книгою і кухлем чаю. Вона романтична, вірить в любов, але сама шукати свого обранця не поспішає — Олівія-Терези вірить в долю і чекає, коли вона зведе дівчину з її принцом.

Сильні сторони — спокій, вміння розслаблятися, врівноваженість.

Слабкі сторони — бездіяльність.

Олівія, яка народилася під знаком Скорпіона, точно знає, чого хоче від життя. Вона досить рано встановлює для себе головну мету і йде до неї, незважаючи ні на що. У неї мало друзів, але вона вміє вибудовувати ділові відносини.

Сильні сторони — цілеспрямованість, винахідливість, старанність.

Слабкі сторони — невміння бачити щось крім своєї мети, нещирість.

Олівія, яка народилася під знаком Стрільця, непостійна в судженнях і прихильностях. Вона часто метається і не вміє вибирати щось одне. Така дівчина часто змінює хобі, цілі, переваги у виборі чоловіка, спосіб життя і інші важливі аспекти.

Сильні сторони-широкий кругозір, рухливість, вміння адаптуватися.

Слабкі сторони-мінливість, непосидючість.

Олівія, яка народилася під знаком Козерога, може виглядати холодною і відчуженою, але насправді вона жадає уваги оточуючих, їх визнання і поваги. Вона романтична, але сором’язлива, тому сама підійти до об’єкта свого обожнювання не здатна. Заводити дружбу Олівія-Козеріг також не вміє — їй простіше чекати, коли хто-небудь зверне на неї увагу.

Сильні сторони — самовладання, вміння поводитися на публіці.

Слабкі сторони — сором’язливість, невпевненість в собі.

Олівія, яка народилася під знаком Водолія — відмінний дипломат. Вона вміє вдалим жартом або спритним компліментом помирити людей, погасити починаючу сварку, вийти з конфлікту. Вона метка і комунікабельна, з неї виходить відмінний керівник або HR-менеджер.

Сильні сторони — гарне почуття гумору, стресостійкість, схильність до миру.

Слабкі сторони — невпевненість в собі, нещирість, удавання.

Олівія під знаком Риб нерідко розчаровується в людях, оскільки схильна їх ідеалізувати. Вона мріє про любов всього свого життя, але відрізнити щирі почуття від удавання вона часто не здатна, тому її легко обдурити.

Сильні сторони — щирість, віра в краще, оптимізм.

Слабкі сторони — брак життєвого досвіду, схильність до сліпої віри.

Пори року

Пора року, як і знак зодіаку, дарує людині, яка народилася в цей час, як хороші, так і погані риси. Вони можуть перекривати, нейтралізувати або посилювати особливості характеру, даровані ім’ям.

Олівія, яка народилася влітку, твердо знає — все, що не робиться, все на краще. Вона безнадійна оптимістка, і навіть поганий життєвий досвід не зможе її змінити. Вона наполеглива – після кожної невдачі літня Олівія піднімається і пробує знову. Їй часто нелегко домогтися свого-через природну наївність її часто обманюють або намагаються використовувати — однак завдяки старанності і працьовитості Олівія в підсумку отримує те, що хоче. Літня Олівія відрізняється товариськістю – вона вміє налагоджувати комунікації з різними людьми. У любові їй, як правило, не щастить — невміння визначити брехливоу людину не раз зіграє з нею злий жарт.

Осіння Олівія найбільше на світі цінує власний маленький світ. Вона любить домашній затишок і всіляко намагається його підтримувати. Їй неважливо, що відбувається за стінами її будинку, вона не схильна цікавитися новинами або політичною ситуацією. Олівія, яка народилася восени, любить всілякі зручності і з великим старанням обставляє власний будинок. Вона досить спокійна, але може вийти з себе-за якоїсь дрібниці, яка порушує її комфорт — будь то галасливий ремонт у сусідів або проблеми з водопостачанням.

Олівія, яка народилася в зимовий час, часто наділена яким-небудь талантом. Як правило, Олівія схильна до написання прози або поезії, але у неї може проявитися і музичний дар, і художні здібності. Вона досить посидюча, тому з розвитком таланту проблем не буде. Зимова Олівія врівноважена, вона схильна до споглядання світу. Олівія тонко відчуває стан інших людей, але сама при цьому залишається спокійна — її співпереживання має відчужений характер. Зимова Олівія впевнена, що розум, не замутнений гнівом або радістю, швидше прийде до потрібного рішення. Вона відрізняється хорошим аналітичним мисленням.

Олівія, яка народилася навесні, досить замкнута, але мріє про щиру і вічну любов. З самого дитинства вона починає формувати в своїй уяві образ прекрасного принца, який прийде і забере у свою казкову країну. Правда, через свою мовчазність і замкнутість вона рідко заводить романи, і тому не може похвалитися хорошим розумінням почуттів і вчинків інших людей. Вона цінує красиві залицяння, але рідко усвідомлює, що вчинки значать набагато більше слів.

Езотеричні відповідності

Стихія Земля
Планета Венера
Колір Персиковий, ніжно-рожевий
Знак зодіаку Телець
Щасливі числа 7, 14, 17
Щасливий день тижня Середа
Тотемна тварина Лань
Камінь Бірюза
Квітка Ромашка
Дерево Верба

Побуквений розбір імені Олівія

Російський астролог Фелікс Казимирович Величко запропонував незвичайну, але досить ефективну методику, яка дозволяє розкрити таємницю імені. Ця методика називається «семантико-фонетичний аналіз» — простіше кажучи, розбір по буквах. Фелікс Казимирович стверджує (і вельми здорово), що кожна літера несе не тільки звукову, але і езотеричну інформацію. У кожній букві прихований особливий сенс, який в поєднанні з іншими літерами становить багатогранне і різнобічне значення, цілісне і неподільне.

О — поглиблення в свою суть, прагнення пізнати самого себе, розвинена інтуїція.

Л — пошук істинного призначення в житті; розвинені артистичні здібності.

І — тонкий естетичний смак, почуття прекрасного; романтичність.

В — любов до природи; вміння легко знайти спільну мову з ким завгодно.

Я — почуття власної гідності, вміння ставити свої інтереси в пріоритет.

Виходячи зі значень кожної з букв можна зробити висновок, що Олівія-творчо обдарована людина, яка вміє цінувати прекрасне і бачити красу в повсякденному. Вона ніжна і романтична, але відстоювати свої інтереси не вміє. Вона здатна жертвувати собою і співчувати, але вміє визначити, коли людина не гідна її щирої участі і допомоги. Олівія інтровертна, їй комфортніше перебувати в компанії з самою собою або з одним близьким другом; вона не любить галасливі суспільства і активне проведення часу. Вона добре знає свої переваги і недоліки і прагне пізнати себе ще краще.

Олівія — тиха іскромна дівчина, в душі якої прихований величезний світ. Вона обдарована розумово і духовно, вміє бачити красу в навколишньому світі і людях. Якщо вона подолає свій страх спілкування, то легко знайде вірних друзів і прекрасного чоловіка, які гідно оцінять її доброту і чесність. З цієї статті ви дізнались значення імені Олівія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *