Що означає ім'я Олеся

Що означає ім’я Олеся: походження, характеристика та значення імені

Ім’я Олеся нагадує про лісову таємничість і умиротворення. Його звучання схоже на спокійний шелест листя і мелодійні пісні птахів. Воно наділяє дівчину, яка носить таке ім’я, ніжністю і жіночністю, чуйністю і добротою. Втім, характер Лесі багато в чому залежить від місяця її народження. У даній статті ми розповімо, що означає ім’я Олеся.

Що означає ім’я Олеся

Більшість дослідників схиляються до того, що ім’я Олеся (Олеся) має старослов’янське коріння. Вважається, що воно походить від стародавнього імені Лесана. Етимологія цього слова пов’язана з іменником «років». Відповідно, його значення – “Лісова”, “що мешкає в лісі”, “вийшла з лісу”.

Ще одна версія пов’язує ім’я Олеся з давньогрецьким Олександра. У цьому випадку слово виступає короткою формою цього імені І означає “захисниця людства”, “оберігає людей”.

Форми імені Олеся

Короткі форми імені:

 • Леся;
 • Леська;
 • Олеська;
 • Ося.

Зменшувально-пестливі форми:

 • Лесечка;
 • Олесечка;
 • Олесенька;
 • Лесана.

Пишучи вірші про дівчину, яку звуть Олеся, можна використовувати такі рими: поетеса, стюардеса, принцеса, п’єса. Також з цим ім’ям римуються різні дієприслівники: уравновеся, свеся, марячи.

У православних святцях імені Олеся немає. Таких дівчаток хрестять Олександрами, Анастасіями, Ольгами. Використовують також ім’я Святої, яку шанують в день народження малятка.

Транслітерація імені для закордонного паспорта — OLESIA.

Таблиця: варіанти імені Олеся на різних мовах

Мова Пишеться Читається
Англійська, німецька, французька, іспанська, польська Olesya Олеся
Китайська 欧莱西亚 Оулайсия
Корейська 올레 Олле
Японська オレシャ Ореся
Арабська أوليسيا Улісія
Грецька Ολέσια Олеся
Ідиш אָלעסיאַ Алься
Українська Олеся Олеся
Білоруська Алеся Алеся

По батькові, які поєднуються з ім’ям Олеся

З ім’ям Олеся гармонійно поєднуються такі по батькові:

 • Олександрівна;
 • Андріївна;
 • Дмитрівна;
 • Ігорівна;
 • Ярославівна.

Варіанти ників для соціальних мереж

Створюючи аккаунт в соціальних мережах, Олеся може використовувати такі Ніки:

 • поєднання імені та прізвища: olesya_alieva, alieva.olesia, alesyaalieva;
 • різні варіанти ласкавих варіантів звернення: olesechka, lesik, olesenka;
 • співзвучні з ім’ям слова: l.e.s.e.n.o.k, lesnaya;
 • обігравання фрази з відомої пісні» чарівниця лісу Олеся”: kudesnitsa_lesa, lesnaya.kudesnitsa, lesa_kudesnica.

Характеристика і значення імені Олеся

Позитивні риси:

 • відкритість і чуйність;
 • наполегливість;
 • сильний характер;
 • розсудливість у прийнятті рішень.

Леся-яскрава і позитивна людина. Для неї сірість життя і поганий настрій просто неприйнятні. Така дівчина харизматична і оптимістична. Вона не перебуває у власних фантазіях, а проявляє силу характеру і обачність.

Негативні якості:

 • часом буває егоїстичною;
 • вибаглива;
 • іноді безвідповідальна.

Оточуючі часто вважають Олесю особистістю із завищеною самооцінкою. Серед власниць такого імені іноді зустрічаються справжні марнотрати, які з часом стають страшними скнарами.

Дитинство Лесечки

За чарівність, м’якість і відкритість маленьку Олесечку дорослі називають янголятком. Радість і оптимізм, з якими вона дивиться на світ, просто дивні. Маля намагається запам’ятати всі уроки життя і надалі не робити помилок.

Ця дитина проявить весь свій егоїзм, якщо батьки відстороняться від виховання Олесі. За м’яким і ніжним характером дівчинки ховаються досить жорсткі і грубі сторони її особистості. При необхідності Леся може стати дуже впертою, прямолінійною і принциповою.

Про Олесю не можна сказати, що вона затятий фанат навчання і з головою занурюється в шкільні уроки. Проте, вчиться дівчинка досить-таки добре. Не пропускає жодного творчого заходу в школі.

Олеся-підліток

Незважаючи на те що життя час від часу підносить юній Олесі не дуже приємні сюрпризи, вона залишається яскравою і безжурною особистістю. Згодом, втім, в її ніжному і м’якому характері з’являються нотки чоловічих, жорстких якостей.

Часто зовнішні дані Леся запозичує у батька, а ось характер у неї материнський. Рішення і вчинки дівчини часто бувають скоропостижними і необдуманими через її спонтанності і емоційності. Олеся самолюбна, в юності вона прийняти свої помилки і поразки не може, тому невдачі панночка списує на долю або недоліки інших. Носій такого імені не сприймає критики в свою адресу, а це погано позначається на навчанні та майбутній кар’єрі.

Неуважність і квапливість часто заважають Лесі домагатися поставлених цілей. Правда, в потрібний момент вона може швидко виправити ситуацію за допомогою хитрості і спритності.

Вплив імені Олеся на долю і характер дорослої жінки

На думку Бориса Хигир, Олеся здатна здивувати, а то і налякати своїми вчинками і поведінкою. Вона владна, вкрай ревнива, прямолінійна. Невдачі не лякають дівчину з таким ім’ям і вже точно не здатні її зломити.

Таланти та захоплення

Олеся — творча особистість. У неї здібності до музики, акторства. Дівчина вміє непогано малювати. Любить читати.

Олеся-досить-таки активна і яскрава людина. Одне з основних її захоплень — подорожі. Їй абсолютно неважливо, куди вирушати: за кордон або в сусіднє село. Головне для такої дівчини-зміна обстановки, пригоди і рух. Серед власниць цього імені багато спортсменок, в тому числі — чемпіонів світу, призерів Олімпійських ігор.

Олеся в бізнесі та кар’єрі

Через незвичайного характеру Леся віддасть перевагу спеціальності рідкісній. Артистизм і гуманітарні здібності дівчина може проявити, працюючи актрисою, журналісткою та ведучою на телебаченні або радіо, тамадою. Також володарка цього імені здатна реалізувати себе в “чоловічій” сфері: військовій справі, геології, інженерії.

Головним аспектом у роботі для Лесі є відсутність рутини та монотонності. Це яскрава і енергійна жінка, для неї важливо живе спілкування і можливість допомагати оточуючим. Цілеспрямованість, обов’язковість і наполегливість прекрасно допомагають носительці такого імені В кар’єрі. Олеся не з боязкого десятка. Невдачі і поразки тільки додають їй азарту і загартовують її дух.

Через марнотратство, властиве дівчині, стати успішною бізнес-леді у неї навряд чи вийде, навіть при наявності у Лесі сильного і впевненого характеру. Якщо все ж вона прийме рішення стати підприємцем, без грамотного і надійного напарника їй не обійтися. Саме компаньйон допоможе такій жінці реалізувати всі поставлені плани і втілити в життя безліч геніальних ідей.

Здоров’я

Якщо не брати до уваги схильності до респіраторних захворювань, то можна сміливо говорити про хороший стан здоров’я Олесі. Вона намагається вести здоровий спосіб життя і всіляко підтримує свій організм. Прогулянки на свіжому повітрі і регулярне відвідування фітнес-залу для такої дівчини входять в звичку.

Любов і сім’я Олесі

Огортати ніжністю свого чоловіка, плекати його і піклуватися про нього Леся готова на всі сто відсотків. Робить це вона з величезним задоволенням. Полюбивши раз і назавжди, така дівчина повністю присвячує себе відносинам. Це найголовніше і цінне в житті для власниці такого імені. Зрада для неї неприйнятна, Олеся не зможе пробачити своєму обранцеві брехню і зраду.

До вибору супутника життя панянка підходить з усією серйозністю. Не кожен представник сильної статі зможе відповідати її вимогам. Фаворитом у змаганні за трепетне і крихке серце Лесі зможе стати чоловік, здатний подарувати їй романтику і ніжність. Йому необхідно зробити все, щоб їх спільне життя не стало сірим і сумним. Але навіть такому кандидату на руку і серце дівчини потрібно буде запастися величезною кількістю терпіння.

Часто Олеся виходить заміж двічі. Перший шлюб, зазвичай спонтанний і заснований на закоханості, в більшості випадків розпадається. А ось створювати сім’ю вдруге вона буде тільки тоді, коли зробить висновки з досвіду минулих відносин. У супутники життя дівчина тепер вибере надійного, відповідального і сильного чоловіка.

Будучи сімейною жінкою, Олеся з максимальним завзяттям прагне стати ідеальною дружиною. Весь свій вільний час вона готова проводити з дітьми, її чоловік ніколи не відчуває нестачі в любові і ніжності, а рідні будуть оточені турботою і увагою дівчини. Власниці такого імені дуже важко приймати критику на свою адресу, навіть конструктивну. Тому жити з батьками у Лесі, швидше за все, не вийде. Вона намагається всіма способами створити затишок і тепло в своїй родині. Єдиним недоліком цієї жінки, здатним зруйнувати ідилію і спричинити за собою розлучення, може стати ревнощі.

Таблиця: сумісність з чоловічими іменами

Ім’я Сумісність в любові Сумісність в шлюбі Особливості відносин
Дмитро 100% 80% Цей союз можна сміливо назвати щасливим і міцним. Олеся підкорює серце Дмитра ласкою і турботою, а він, у свою чергу, дарує їй підтримку і впевненість в їх спільному житті.
Олександр 90% 60% Партнери в такому союзі життєрадісні і наповнені енергією. Це дуже допомагає в сімейному житті. Вони з легкістю знаходять вихід навіть з найскладніших життєвих ситуацій. Наскільки довго триватимуть їхні стосунки, вирішувати тільки їм самим. Шлюби володарів таких імен трапляються досить рідко, але все ж у Олесі і Олександра є всі шанси побудувати благополучну сім’ю.
Євген 70% 100% Любов Олесі і Євгенія допомагає їм вибудовувати відносини, наповнені взаєморозумінням і турботою. Бути ідеальною сім’єю — головна мета цих емоційних і цілеспрямованих людей.
Сергій 80% 70% Сказати, що шлюб цієї пари триватиме довго, не можна. Постійні сварки і з’ясування стосунків у партнерів-в порядку речей. Їм складно приймати рішення і брати на себе відповідальність навіть в щоденних, простих ситуаціях.
Андрій 90% 60% Фундаментом в цих відносинах є підтримка, турбота, взаєморозуміння і любов. Партнери щиро радіють спільному проведенню часу за простими сімейними клопотами, вони цінують кожну мить, проведену разом, і розуміють один одного з півслова.
Олексій 80% 70% Союз Лесі та Олексія навряд чи буде міцним і довгим. Закоханій дівчині складно змиритися з імпульсивністю чоловіка. Взаємне нерозуміння може привести до розставання.
Максим 80% 70% Ці двоє — справжня команда. Вони надійні партнери, при цьому не тільки в сім’ї, а й у спільній діяльності. Напористість Олесі і цілеспрямованість Максима здатні згорнути гори. Ці люди можуть не тільки створити ідеальну сім’ю, але і разом керувати процвітаючим бізнесом.
Роман 70% 80% Створити міцну і благополучну сім’ю партнери зможуть тільки тоді, коли з’ясують, що потрібно діяти в тандемі, а не доводити власну перевагу. Власникам цих імен важливо зрозуміти, що відносини — це спільна праця двох людей.
Володимир 70% 70% Відносини в цьому союзі досить-таки розмірені і спокійні, навіть незважаючи на любов до свободи обох партнерів. Їх сімейне благополуччя залежить тільки від того, наскільки довго Вова і Леся зуміють підтримувати любов і взаєморозуміння в їх парі.
Денис 70% 70% Дивитися на життя однаково-це дар для Дениса і Олесі. Починаючи відносини, вони стають єдиним цілим і разом рухаються до їхніх мрій. Таким людям важливо постійно розвиватися, пізнавати світ. На своєму шляху вони з легкістю обійдуть всі негаразди і труднощі.
Артем 80% 60% Кожен партнер в цьому союзі прагне стати лідером у стосунках, це сильно заважає побудові міцної сім’ї, в якій панують дружні стосунки. Їм легко бути приятелями, але ніяк не дружиною і чоловіком. Всьому виною виступає їх самозакоханість і невміння слухати один одного.
Ігор 90% 60% Партнери беруть один одного такими, якими вони є, з усіма недоліками і перевагами. Жоден з них не намагається що-небудь змінити в обранцеві. Ігор – життєрадісна і активна людина, він вносить в життя Олесі яскраві емоції, без яких вона не уявляє свого життя.
Віталій 60% 100% У сімейному гніздечку цієї пари завжди тепло і по-домашньому затишно. Обом це вкрай важливо. Їх взаємні глибокі почуття один до одного, підтримка і позитивний погляд на життя допомагають створити міцний і щасливий шлюб.
Олег 60% 80% Відносини Лесі та Олега варто ставити в приклад більшості сімейних пар. Незважаючи на величезну різницю в характерах, ці двоє здатні знаходити золоту середину, досягати взаєморозуміння та приймати рішення, які влаштовують обох. Це забезпечує щасливий шлюб власників таких імен.
Юрій 70% 70% У такому союзі у кожного з партнерів є свої принципи і судження про те, як потрібно жити. Це призводить до частих сварок і з’ясувань відносин. Їх сімейний човен зазвичай розбивається об каміння сумнівів і постійних скандалів.

Значення кожної літери імені Олеся

О — така людина відрізняється глибиною почуттів. Яскраво виражена здатність грамотно розпоряджатися грошима. Така буква в імені свідчить про наявність важливої місії в житті. Своє призначення необхідно визначити і слідувати йому. Тільки так особистість зможе по-справжньому розкрити свої таланти.

Л — тонко відчувають красу, мають здібності до акторства, живопису.

Е — прагнуть до самовираження. Їм важливо обмінюватися ідеями, налагоджувати комунікацію з іншими людьми.

С — для таких людей важливо забезпечити себе і сім’ю матеріально, зайняти міцне становище в суспільстві. У всьому керуються здоровим глуздом. Можуть бути владними і примхливими.

Я — загострене почуття власної гідності. Прагнуть домогтися авторитету в суспільстві, хочуть бачити захоплення в очах інших людей.

Таблиця: відповідності імені Олеся

Характеристика Значення Вплив
Камінь Корал Оберігає від багатьох життєвих проблем, знімає втому, захищає від лихого ока і псування. У людей, які носять цей камінь, розвивається інтуїція і уважність, зміцнюється здоров’я, підвищується рівень енергії. Корал здатний також залучати удачу і фінансове благополуччя.
Колір Блакитний Наповнені добротою, відкриті, здатні на щире співчуття чужій біді. Через власну довірливість часто стають жертвами жадібних людей, які з легкістю ними маніпулюють. Якщо такі люди зуміють стати більш обов’язковими і впевненими в собі, у них вийде досягти великих висот у житті.
Число 6 Затяті борці за справедливість, прагнуть принести користь оточуючим, від чого відчувають радість і відчуття насолоди. Цілеспрямовані і дисципліновані. Такі якості допомагають їм у досягненні поставлених цілей.
Планета Уран Оригінальні, що цінують свободу, імпульсивні. Творчо підходять до вирішення будь-якого питання. Час від часу проявляють надмірну впертість.
Стихія Вогонь Відрізняються яскравим темпераментом і запальністю. Володіють величезним запасом енергії, дуже діяльні, креативні, активні та ініціативні. Прагнуть до лідерства на роботі, в сім’ї і з друзями.
Тварина Медуза Уособлює граціозність і умиротворення, перебуває в безперервному русі. Але при цьому таке прекрасне створіння приховує в собі небезпеку.
Знак зодіаку Водолій Боячись випробувати зраду і обман, ці люди закриваються від оточуючих у своєму світі. Вони трепетні і дуже чуттєві. Не терплять брехні і лукавства. Цінують відкритість і чесність.
Дерево Верба У Китаї це дерево уособлює прихід весни. У багатьох культурах виступає символом жіночого початку, краси і терпіння. Європейці пов’язують вербу з міцним здоров’ям і смиренням.
Рослина Волошка В Європі волошка вважається символом відданості, веселощів і яскравого життя. На Сході квітка уособлює ніжність, довіру і відкритість. Стародавні єгиптяни були впевнені, що така рослина допомагає примножити достаток і благополуччя.
Метал Залізо Уособлює загартований характер, Незломлений дух і витривалість. Ці люди сильні, напористі і цілеспрямовані.
Сприятливий день П’ятниця
Пора року Осінь
Значущі роки життя 18, 36, 54

Коли народилася Олеся

Народилася взимку Леся замкнута в собі і дуже виборча в спілкуванні. Будучи не особливо впевненою в собі особливою, вона не любить великих і галасливих компаній. Дівчина вважає за краще проводити час в колі сім’ї. Розумна і спостережна. Близько до серця приймає поразки і помилки. Іноді буває дуже запальною і агресивною, але зробивши потрібні висновки, продовжує самовдосконалення.

Олесі, яка народилася навесні, складно всидіти на місці, вона легка і непередбачувана. Їй складно контролювати свій час і фінанси, тому дівчині часто не вистачає ні того, ні іншого. У гонці за добробутом Лесі заважають схильність до марнотратства і незібраність. Зате її особисте життя яскраве, наповнене романтикою і любов’ю.

Життя у літньої Олесі розмірене і благополучне завдяки її працьовитості і завзятості. Така дівчина звикла жити за правилами і виконувати все за розкладом. Вона вважає, що для всього є свій час і місце. Часом Леся не може зрозуміти і прийняти, що життя, в якому немає яскравих і спонтанних подій, нецікаве і нудне. У сімейному житті і відносинах цінує стабільність і розміреність.

Осіння Леся наповнена добротою, прагне піклуватися про оточуючих, не може залишити без уваги людей, яким необхідна допомога. У житті найбільше цінує сім’ю і друзів. Вона стає надійною опорою для свого чоловіка.

Таблиця: гороскоп імені Олеся

Знак зодіаку Характеристика
Овен Жінка, яку складно утримати на одному місці. Одноманітне і нудне життя – не для неї. Навіть в любові і сімейних відносинах Олеся-Овен часто буває непостійною. Закохуючись і віддаючись пристрасті з головою, з часом вона швидко віддаляється від партнера в пошуках нових відчуттів.
Телець Головною цінністю для цієї жінки є сім’я. Лесю-Тельця сміливо можна назвати ідеальною дружиною. Вона відверта, віддана, ніжна і турботлива, її будинок завжди наповнений любов’ю і теплом. До неї тягнуться чоловіки, які поділяють її життєві принципи і теж готові на все заради близьких.
Близнюки Веселі компанії і велика кількість яскравих вражень-це те, що життєво необхідно Олесі-Близнюкам. Вона пустотлива, непередбачувана і по-дитячому наївна. Деякі знайомі і рідні сприймають її всерйоз. Чоловіки з радістю дружать з нею, але не бачать в ній жінки, яка зуміє стати відданою і відповідальної дружиною.
Рак Жінка, яка дивиться на життя реалістично. Наполегливість і цілеспрямованість допомагають досягти їй всіх поставлених цілей. Любов і почуття для такої дівчини не настільки важливі, як справжня дружба. Будучи неконфліктною і спокійною, Олеся-Рак не стане критикувати оточуючих і завищувати свої вимоги до них. Але при цьому не дасть себе критикувати, не потерпить моралей.
Лев Завдяки своєму умінню тримати емоції під контролем Олеся-Лев з гордістю приймає статус лідера не тільки на роботі, але і в стосунках теж. Вона чемна і вихована, тому ні за що не покаже образи або будь-яких негативних емоцій.
Діва Керуючись емоціями, Олеся-Діва часто приймає рішення імпульсивно і страждає через це. Поруч з собою ця запальна і темпераментна жінка хоче бачити людей з позитивними поглядами на життя, мудрих і з відмінним почуттям гумору.
Терези З кар’єрою у такої жінки проблем немає, вона зуміє реалізувати себе як в технічній сфері, так і в творчості. Вона намагається не стояти на місці і постійно розширює свій кругозір. Креативне і неординарне мислення дівчини часто народжує геніальні ідеї та проекти. А ось у почуттях Олеся-Терези часто обпалюється. Вона надмірно довірлива і відкрита.
Скорпіон Життєві труднощі не налякають цю Олесю-Скорпіона. Вона наділена наполегливістю, кмітливістю і гострим розумом. Прагне завжди і все контролювати. Зазвичай домагається великих висот в житті.
Стрілець Жага влади робить з Олесі-Стрільця безумовного лідера. Заради своїх цілей вона здатна на багато що. У побудові кар’єри це величезний плюс, а ось в сім’ї, на жаль, навпаки. Не кожен чоловік готовий підкорятися такій владній і діяльній жінці.
Козеріг Чуйна і чарівна Олеся-Козеріг оточена постійною увагою друзів і рідних. Друзі люблять її за відданість і доброту, вони завжди можуть бути впевнені в тому, що дівчина допоможе і словом, і ділом. В людях цінує доброту і чесність.
Водолій Розум, стриманість, прагматичність і вміння знаходити спільну мову з оточуючими — головні риси характеру цієї жінки. Олеся-Водолій завжди намагається піти від напруження пристрастей і з’ясування стосунків. Вона прихильник мирних переговорів і спокійних обговорень будь-якої проблеми. Відрізняється м’якою манерою спілкування, яка допомагає їй розташовувати до себе інших людей.
Риби Ранима і довірлива, чиста і безневинна. Боїться бути обдуреною і використаною іншими. Намагаючись здаватися егоїстичною і владною, Олеся-Риби приховує свій справжній внутрішній світ.

Олеся-вихована і освічена особистість, вміє себе вести в суспільстві і з рідними. Її характер м’який, але при цьому образити себе вона не дасть. Така дівчина сповнена оптимізмом і позитивом, з радістю поділиться гарним настроєм з оточуючими людьми. При цьому мрійницею її назвати складно. Володарка такого імені розважлива, відповідальна і обережна. Ці якості допомагають Лесі приймати важливі рішення. З цієї статті ви дізнались значення імені Олеся.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *