залежність від комп ютера

Як позбутися від комп’ютерної залежності?

Комп’ютерна залежність або інтернет залежність вважається одним з нових психологічних захворювань. Все це не що інше, як результат розвитку технологій. Вона може виникнути як у дорослого, так і у дитини. Під її вплив потрапляють розумні розсудливі люди. Їх родичам, мимоволі доводиться задуматися, як позбутися від комп’ютерної залежності.

Ознаки комп’ютерної залежності у підлітка

Інтернет залежність у підлітків вельми поширене явище на сьогоднішній день. Пропонуємо увазі батьків, кілька ознак комп’ютерної залежності:

  1. Як правило, така дитина все частіше говорить про улюблену гру, ніж на інші теми. Фактично він не розмовляє більше ні про що, на будь-які інші абстрактні теми.
  2. Мало цікавиться навчанням. Хоча більшість сучасних дітей, теж мало цікавляться навчанням, але інтернет залежні діти, також відмовляються відвідувати всілякі дитячі спортивні та інші секції. Вони з небажанням відвідують гуртки. Навіть якщо батькам вдасться змусити відвідати заняття, діти роблять це з небажанням.
  3. Як тільки з’являється вільний час, дитина тут же відправляється за комп’ютер. Навіть якщо батьки запропонують вимкнути техніку, це супроводжується істерикою і скандалом. Обмеження часу, що проводиться за монітором, не приносить ніякого ефекту. Як тільки дитина почує про те, що йому пора вимкнути комп’ютер або інший гаджет у дитини з’являється істерика, напади плачу і навіть люті.
  4. Без комп’ютера дитина стає більш дратівливою. У нього часто без причини змінюється настрій. Ще хвилину він був збудженим. Через деякий час починається депресивна хандра. Його немов вабить блакитний екран.
  5. Контроль часу, проведеного за комп’ютером, також не відчутний. Дитині здається, що він просидів за комп’ютером 1 годину, а на ділі виявилося, що він був перед екраном комп’ютера 3 або 4 години.
  6. Він настільки втрачається в часі, що перестає стежити за собою. Мамі варто великих зусиль, щоб змусити дитину переодягнутися на ніч і почистити зуби. Прострація в часі впливає на апетит. Дитина погано їсть.
  7. Інтернет Ігри повністю замінюють йому друзів. Він практично ні з ким не спілкується.
  8. З’являються проблеми з пам’яттю. Страждає в першу чергу, так звана короткострокова пам’ять. Можна зазначити, що дитина не пам’ятає про те, що говорив або обіцяв всього кілька годин тому.

Якщо ви в цьому списку ви виявили хоча б 3 збіги, то це привід для того, щоб задуматися і вжити заходів. Для початку можна не поспішати йти до фахівця, а спробувати в тому ж інтернеті пройти спеціальні тести. Вони допоможуть зрозуміти, наскільки розвинена комп’ютерна залежність у підлітка. У цей же час батьки матимуть загальне уявлення про проблему, що склалася. Можливо, вдасться вирішити ситуацію самим без залучення психолога.

Як боротися з комп’ютерною залежністю

Вирішення проблеми може бути кілька. Однак сам залежний повинен розуміти і усвідомлювати свою проблему. Саме на цей фактор спираються при лікуванні наркоманії та алкоголізму. Якщо людина, що страждає на алкоголізм, захоче позбутися своїх проблем, то неодмінно знайдуться люди, які зможуть допомогти. Мабуть, способи лікування можуть бути досить жорсткими, в даному випадку по-іншому не виходить. Отже, спробуємо.

Найбільш радикальний метод передбачає різку і повну відмову від комп’ютера. Для нас з вами це може здатися легким шляхом. Однак для хворої людини це зробити не так вже й просто. Він буде всіма силами, як можна швидше намагатися пригорнутися до екрану. Однак цього ні в якому разі не можна допускати. Родичів цілком можуть очікувати істерики і напади паніки з боку бунтаря. Були випадки зробити спробу суїциду.

Якщо ви самі боїтеся настільки радикальних запобіжних заходів, спробуйте зробити поступове відлучення комп’ютера. Цей метод більш м’який і щадний. Потрібно поступово скорочувати кількість проведеного часу перед об’єктом жадання. Потрібно скласти якийсь графік, як би у формі гри. У разі порушення передбачається штраф. Штраф у свою чергу, не грошова компенсація, наприклад, наступного дня скоротити час перебування у всесвітній павутині на кілька годин. Дотримуйтесь суворий контроль.

Спробуйте переключити увагу на щось інше. Наприклад, якщо це дитина, запишіть його в яку-небудь спортивну секцію. Відпочинок на природі і в колективі відверне його думки. Частіше організовуйте туристичні походи. Свіже повітря ще нікому не нашкодило, в даній ситуації ще й допоможе.

Як позбутися від комп'ютерної залежності

Як стверджують психологи, комп’ютерна залежність це не що інше, як наслідок нудного і одноманітного життя. Людина мимоволі прагне до пригод, які знаходить у віртуальному світі. Саме тут він знаходить гострі відчуття, яких йому так не вистачає в реальності. Спробуйте донести ігроману, що реальне життя не менш цікаве.

Відволікайте ігромана турботами по дому. На даному етапі він повинен розуміти, що солодке життя закінчено. Прийшла пора повертатися до реального життя. Зрештою, натисніть на гордість. Звичайно, це буде вважатися додатковим методом впливу, з чим чорт не жартує. Спробуйте присоромити, зачепити особисту гідність. Іноді це діє. Людина немов переглядає свої погляди на життя і розуміє, що він його проживає не так, як йому хотілося б. Тоді він усвідомлює свою проблему і сам просить допомоги.

Спробуйте застосувати метод самонавіювання. Його свідомість має змінитися. Він повинен розуміти, що потрапив в залежність від ігор. Чи треба воно? Яке чекає його майбутнє? Висновки повинні бути очевидними. При міцній підтримці близьких людей, цілком можливо впоратися з комп’ютерною залежністю.

Якщо вмовляння родичів не допомагають, доведеться звернутися в медичні установи, консультуватися з психологами. Можливо, вам призначать лікарські препарати. Це вважається крайнім методом. Його застосовують тоді, коли всі способи випробувані і не допомагають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *