інгаляції при температурі небулайзером

Чи можна робити інгаляції при температурі дітям?

Інгаляції небулайзером стали однією з найдієвіших методик лікування вірусних інфекцій. Максимальна ефективність відзначається при запальних процесах інфекційного характеру у верхніх дихальних шляхах. Це дуже зручний спосіб лікування, так як можна робити інгаляції вдома (при наявності апарату).

Але часто інфекційні ураження органів супроводжуються високою температурою. А чи можна робити інгаляції при підвищеній температурі дітям небулайзером, якщо 37–38 градусів?

Парові інгаляційні процедури категорично протипоказані при сильному жарі, а ось апаратом користуватися можна, але потрібно знати запобіжні заходи і правила його використання, адже при певних показаннях процедури можуть нашкодити.

В яких випадках призначається використання небулайзера для дітей

Небулайзер – це апарат, який перетворює медичні препарати рідкої консистенції у аерозоль, розщеплює активні речовини на дрібні частинки, які легко проникають всередину організму й осідають на уражених інфекцією органах.

Основна мета терапії – транспортування дози лікарського препарату в органи дихальної системи у вигляді аерозолю. За короткий проміжок часу діючі речовини добираються до пункту призначення і починають активно знищувати вогнища запалення.

Небулайзер

Безперервна подача дрібних частинок лікарського засобу в короткі терміни утворює максимальну концентрацію в організмі з мінімальною вірогідністю розвитку побічних явищ. Ефективність інгаляцій небулайзером відзначається вже через 2-3 процедури.

Показання наступні:

 • профілактика і терапія респіраторних інфекцій та запалень в дихальних органах (ГРВІ, набряк носоглотки, тонзиліт, нежить і т. д.);
 • усунення алергії, яка викликає нежить, біль у горлі, кашель, чих;
  лікування інфекційних вогнищ ураження в нижніх органах дихання,
 • бронхах і альвеолах (пневмонія, бронхіти, туберкульоз, астма і т. д.);
 • терапія захворювань гортані і трахеї (ларингіт, трахеїт, ларинготрахеїт, фарингіт і т. д.);
 • профілактика розвитку інфекції після хірургічних втручань з пошкодженням органів дихання.

інгаляції при температурі небулайзером

Спектр показань досить великий, але незважаючи на це численні інфекційні процеси супроводжуються високою гіпертермією, і тут постає питання, чи можна робити інгаляції при підвищеній температурі дітям? Більш точно на це питання зможе відповісти лікар після проведеного обстеження дитини, а ми розглянемо можливі наслідки та попередження виробників апарату.

Чи можна при температурі

На питання про те, чи можна робити інгаляції при підвищеній температурі дітям відповідають виробники небулайзера. В інструкції до приладу зазначено, що температура 38 градусів є неприпустимою для здійснення лікувальних заходів таким способом. Гіпертермія вже більше 37 градусів вважається небезпечним.

Але, незважаючи на вказівки, лікарі часто призначають дітям проведення інгаляцій, адже лікування проводиться не частинками парів, а молекулами активної речовини, що не стимулює збільшення показників спека.

інгаляції при температурі дітям

Температура 37 і вище

При сильній гіпертермії будь-які теплові процедури протипоказані, вони можуть нашкодити стану здоров’я. Найнебезпечніше, що може статися – це розвиток гнійного запалення. Але це не стосується інгаляцій небулайзером. Часто інгаляції допомагають знизити жар, поліпшити стан пацієнта. Однак для використання апарату дітьми варто проконсультуватися з педіатром.

Температура 38 і вище

Часто батьки задають лікарям питання – чи не небезпечно робити інгаляції дітям при гострих інфекційних процесах небулайзером при високій температурі 38 градусів і вище? Якщо у маленького пацієнта патологія супроводжується сильною гіпертермією і при цьому стоїть гостра необхідність у інгаляційного лікування, це краще зробити за допомогою приладу, але ні в якому разі не тепло-паровими інгаляторами.

Чи можна робити інгаляції при температурі дітям

Якщо у дитини діагностовано одне з захворювань, інгаляції небулайзером призначаються не залежно від показників гіпертермії:

 1. Обструктивний бронхіт. Часто захворювання діагностується у дітей молодшого віку. Супроводжується обструкцією в порожнині бронхів, що перешкоджає відтоку мокротиння і сприяє появі сильного, задушливого, сухого кашлю, може супроводжуватися сильною задишкою і хрипами.
 2. Ларинготрахеїт. Може виражатися в гострому або хронічному перебігу. Запалення поширюється не тільки на гортань, але і трахею. Провокує задушливий сухий кашель, першіння, задишку.
 3. Бронхіальна астма. Як правило, протікає в хронічній формі, має алергічну природу походження. Основна ознака хвороби – звуження порожнини бронхів, поступово викликає задуху.
 4. Інші захворювання, що супроводжуються звуженням просвіту дихальних шляхів.

Якщо у дитини відзначається сильна гіпертермія, процедуру інгаляцій небулайзером варто починати тільки після зниження показників хоча б до 37,5.

Можливі побічні ефекти

Серед побічних явищ відзначається посилення температури. В цьому випадку інгаляції скасовуються. Пацієнт продовжує лікування тільки після звернення до лікаря. Крім цього побічні ефекти можуть виражатися такими ознаками:

 • нудота;
 • блювота;
 • запаморочення;
 • головний біль.

Як правило, ці симптоми можуть провокувати лікарські препарати. У пацієнта може бути алергія або непереносимість діючої речовини.

Протипоказання

Варто пам’ятати, що лікування апаратом може бути заборонено в таких ситуаціях:

 • гіпертермія більше 38 градусів;
 • алергія важкого характеру;
 • хронічні серцеві патології;
 • атеросклероз складної форми;
 • важкі судинні захворювання;
 • схильність до носових кровотеч;
 • легенева або серцева недостатність.

Гіпертермія – це результат імунної реакції організму. Як наслідок гинуть хвороботворні мікроорганізми, що знищують здорові клітини. Якщо додатково використовувати тепло-парові інгаляції при температурі, це призведе до ускладнень. Але ось чи можна робити дітям інгаляції з допомогою небулайзера, тут відповідь у багатьох випадках буде позитивною, головне враховувати зазначені протипоказання і проконсультуватися з лікарем.

Небулайзер не впливає на організм теплом, відповідно не посилює наявну гіпертермію. Його мета-транспортувати в уражені клітини активні речовини певних ліків. А вони іноді сприяють зниженню показників температури.

інгаляції при температурі небулайзером

Розчини та препарати для інгаляцій

Який препарат застосовувати для лікування небулайзером залежить від діагностичної захворювання. Деякі групи лікарських засобів спрямовані на боротьбу з нежиттю, а деякі на усунення сухого кашлю легкому виведенню мокротиння.

Інгаляційні процедури допомагають не тільки впоратися з присутніми ознаками хвороби, але вони також усувають запальний процес, зволожують носову і ротову порожнину, розм’якшують скоринки.

Розчини і препарати, що використовуються при лікуванні небулайзером:

 • Лазолван.
 • Тонзилгон.
 • Ротокан.
 • Фіз. р-р (9%).
 • Амбробене.
 • Содова мінеральна вода без газу.
 • Декасан.
 • Вентолин.

Крім фармакологічної групи препаратів в небулайзер можна вливати розчини на основі цілющих трав (ромашка, календула, мати-й-мачуха, шавлія, звіробій, евкаліпт і ін).

У сукупності з інгаляційним лікуванням пацієнтам призначаються:

 • бронхолітики;
 • муколітики та відхаркувальні засоби;
 • кортикостероїди.

Допускаються також інгаляції на основі лужних розчинів. Вони ефективно розріджують в бронхах слиз і сприяють його швидкому виведенню. Але для використання ліків потрібно проконсультуватися лікарем. Таке, здавалося б, нешкідлива речовина, як сода або бікарбонат натрію можуть істотно погіршити стан пацієнта при наявності певних умов.

чим робити інгаляцію

Часто при ГРВІ дітям призначаються інгаляції сольовим р-ром (Натрію Хлорид). Його можна зробити і самостійно. Для приготування дотримуються таких пропорцій: 1 літр очищеної води : 1 ч. л. солі. Це одне з найдоступніших ліків, яке допомагає зволожити слизову, розм’якшити слиз, полегшити дихання.

Про користь небулайзера можна говорити нескінченно, адже в сучасному світі апарат став незамінним помічником при лікуванні сезонних вірусних інфекцій як у дітей, так і дорослих. У зв’язку з тим, що цей прилад став широко використовуватися в медицині відносно недавно, у багатьох батьків виникає природне запитання про небезпеку інгаляції при підвищеній температурі у дітей. Небулайзер безпечний у застосуванні до 37,5 градусів, але при більш високій гіпертермії варто звернутися до медичного фахівця за консультацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *